Про виплати грошової допомоги радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.
altПосольство Федеративної Республіки Німеччини Київ . № справи (прохання вказувати при відповіді): RK544.10 . Вербальна нота №16/2017
Посольство Федеративної Республіки Німеччини засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України і має честь повідомити про таке:
Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовців радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебував у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особа чи спадкоємцям. Заява про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності ЗО вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.
На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADY) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російськими мовами та подальша інформація:
(http://www.badv.bund. de/DE/OffeneVennoegensfragen/Anerkennungsleistung SowieticheKriegsefangene/inhalt.html). Заява у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.
Термін подання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року. При цьому, йдеться про преклюзивний термін.
Посольство було би вдячне Міністерству закордонних справ України , якби Міністерство у прийнятній для нього формі перепровадило зазначену вище інформацію компетентним українським установам і можливим особам, які мають право на подання заяв. Крім того, Посольство просить про належну
Посольство Федеративної Республіки Німеччини користується нагодою, щоб поновити Міністерству закордонних справ запевнення у своїй вельми високій повазі.
Київ, 25 січня 2017 року
Міністерство закордонних справ України - Департамент державного протоколу
 
» Повернутись до оголошень