Новорічні і Різдвяні свята у Підберізцівському НВК
altНоворічно-Різдвяні свята в Підберезцівському НВК були по-особливому яскраві, багаті, феєричні на видумку, фантазію. Керівники свят зуміли знайти новий підхід у їх проведенні.
   Найменші діти, вихованці садочку, щиро вірять у казку. І свято їхнє «Новорічна подорож у казку» було справжньою новорічною феєрією. Діти раділи сніжинкам, що летять і крутяться у шаленому вихорі, і Сороці-білобоці, яка принесла вістку про прихід новорічних свят, про красуню-ялинку. Були тут і Попелюшка, і Принц, і Червона Шапочка, Буратіно, Зайчик, Вовк, Ведмедик, Лисичка. Казка вийшла цікавою. А які були задоволені діти, коли вони співали, танцювали. Відчувалося, малюки давно чекали снігу, ялинки, цікавих казок.
 Учні 3 класу підготували свято "Калейдоскоп місяців." З їхньою допомогою учні НВК побачили, що тільки у Новий рік у переддень Різдва, можуть траплятися різні дива. Одне із них – зустріти дванадцять місяців одночасно.
Серед зимових свят по-особливому виділяється для нас Різдво Христове. Народження Ісусу Христа, першої різдвяної зірки, ангелів хоронителів людини вміло було введено у повчальну казку п’ятикласників «У переддень Різдва». Учні, славили народження Бога,  одночасно зрозуміли, що життя людини має бути наповнене певним змістом: любов’я до ближнього, трудолюбивістю,  щирістю, повагою… Наче зорі у різдвяну ніч сипалися колядки. Учні п’ятого класу виявили неабияку артистичність, зуміли зворушити серця дітей.
   А ось казка «Коза-дереза» здивувала всіх. Це вже постаралися учні 4 класу. Здавалося б, як можна казку «Коза-дереза» вплести у Різдво Христове. А од класоводу Стельмах М.Н і 4 класу це вдалося. Все було по-новому:  і дідусь, юний, успішний; і бабуся, забезпечена, самовдоволена. А що вже говорити про Козу-дерезу. Як вона вміло й гарно танцювала з дідусем. Але щонайцікавіше: саме вона допомогла давно забути у нашому селі свято «Водіння кози». Колядки теж були сучасні, переплітаючись із давно знаними, вони створювали в залі особливу атмосферу. Надзвичайно вразила всіх колядка, виконана на англійській мові.
    Сьогодні зрозуміло, що кожен клас прагнув внести у своє свято якусь неповторність, запалити вогник любові й доброти. Мета Новорічно-Різдвяних свят у нашій школі полягала у відродження народних традицій і звичаїв, вмілому поєднанні їх із сьогоденням.
Педагог-організатор Довгошия Н.В.