Виконання Програми розроблення генеральних планів
altУ 2016 році відділом містобудування та архітектури районної державної адміністрації проводилося виконання Програми розроблення генеральних планів населених пунктів Пустомитівського району на 2016-2020   роки, затвердженої  рішенням  сесії  Пустомитівської районної ради від 19.02.2016 № 46. В результаті проведеної відділом роботи, розроблено та затверджено у 2016 році 7 генеральних планів населених пунктів (с.Раковець, Новосілка, Миколаїв, Гаї, Підсоснів, Нижня Білка та Відники). Всього на даний час затверджено та розроблено 65 генеральних планів населених пунктів, що становить 61,5%). Генеральні плани сіл Малечковичі, Нагоряни,  Лапаївка, Холодновідка, Годовиця та Басівка пройшли розгляд архітектурно-містобудівною радою при Департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації
Знаходяться в розробці – 20 генеральних планів населених пунктів та потребують розроблення ще 9 генеральних планів Пустомитівського  району.
Для забезпечення виконання ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме - порядку  залучення і використання коштів  пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів Пустомитівського району, відділом проведено роботу із органами місцевого самоврядування, в результаті якої станом на 03.01.2017 сплачено коштів пайової участі в розмірі  1 844 501  грн. Відділом щоквартально надається органам місцевого самоврядування письмова інформація про видачу відділом містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки замовникам будівництва для укладання договорів пайової участі між замовником будівництва та органом місцевого самоврядування.