Як обчислюється розмір єдиного податку?
altПро це на зустрічі з платниками податків, яка нещодавна відбулась у приміщенні Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, розповіла заступник начальниканачальник Пустомитівського відділення Михайлів Любов Броніславівна. Зокрема, вона інформувала, що розмір єдиного податку, що підлягає сплаті, визначається з урахуванням групи єдиного податку та встановлюється:
або у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати на початок року (розмір мінімальної заробітної плати визначається на підставі Закону про державний бюджет на відповідний рік) – фіксована ставка;
або у відсотках від доходувідсоткова ставка.
Для першої і другої групи платників єдиного податку фіксована ставка встановлюється відповідними органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними та міськими радами) в залежності від виду діяльності в таких межах:
1. для першої групи – в межах від 0% до 10 % мінімальної заробітної плати;
2. для другої групи – в межах від 0% до 20 % мінімальної заробітної плати.
Для третьої групи платників єдиного податку відсоткова ставка визначається:
1. у розмірі 3% доходу у разі сплати ПДВ;
2. у розмірі 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Також, єдиний податок у розмірі 5 % від доходу сплачують суб’єкти господарювання, що здійснюють виробництво, постачання або продаж ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Протягом 2016 року спрощена система оподаткування не зазнала жодних змін, а тому розмір єдиного податку, що підлягає сплаті у 2017 році, розраховується аналогічно 2016 року, лише з урахуванням нового розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.
Зазначеним Законом з 01 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 гривень.
Розмір єдиного податку, що має бути сплачений підприємцями, які є платниками єдиного податку першої групи,  у 2017 році розраховується шляхом множення ставки податку (максимальної) на розмір мінімальної заробітної плати, тобто: 3200 грн * 10%= 320 грн. Таким чином підприємці першої групи мають сплачувати єдиний податок у межах 320 грн. на місяць.
Підприємці другої групи розраховують розмір єдиного податку з урахуванням ставки 20 %, а саме: 3200 грн. * 20%=640 грн. на місяць. Отже для підприємців другої групи розмір єдиного податку не перевищує 640 грн на місяць.
Третя група сплачує єдиний податок з урахуванням отриманого доходу.
Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування.
Суб’єкти, що відносяться до першої та другої групи, повинні сплачувати необхідну суму податку до 20 числа (включно) місяця за поточний місяць
Сума єдиного податку може бути сплачена платником наперед але не більш ніж до кінця поточного року.
Суб’єкти третьої групи мають сплатити податок протягом 10 днів після кінцевого строку подання для подання відповідної декларації за квартал. Строк подання декларації за квартал Податковим кодексом визначається протягом 40 днів від дня закінчення кварталу.
Підприємці, які були присутні на зустрічі, висловили вдячність Любові Михайлів за надане роз’яснення.