Дружба важливіша за цукерки
altВ Україні придумали, як без грошей допомагати дітям з інтернатів. "Дружба важливіша за цукерки" ¬– наставництво для дітей з інтернатів починає рух по всій Україні .104 000 українських дітей знаходиться в закладах інституційного догляду. Вони забезпечені основнимдержава виділяє на їх утримання відповідний бюджет, також матеріально їх підтримують спонсори та благодійні фонди. Ключова проблема дітей з інтернатівсоціалізація.
   "Наставництвоце прогресивний і дієвий механізм зміни нашого пострадянського сприйняття проблем сирітства та усиновлення , це нематеріальний спосіб допомоги дітям в інтернатах. За його методологією для однієї дитини із закладу інституційного догляду знаходиться наставник, який стає для неї другом, моральним авторитетом і психологічною підтримкою.
   «Випускники інтернатів у десятки разів більше схильні до алкогольної залежності та проблем із законом. Ці діти травмовані складними життєвими обставинами, а система, яка годує та одягає, не може повноцінно підготувати їх до самостійного дорослого життя. Тому проходить час, і їхні діти часто також потрапляють до інтернатів», – каже Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини та один з ідеологів наставництва для дітей-сиріт в Україні.
   Наставник може розірвати це замкнуте коло. Він навчає дитину вирішувати побутові проблеми, допомагає з професійною орієнтацію та вмінням спілкуватися в соціумі. Прикладом власної родини наставник передає дитині сімейні цінності.
«Це реальний інструмент для того, щоб суспільство перестало боятися сиріт, а сироти перестали боятися суспільства. Базова потреба такої дитинидовіра, і негативний досвід заважає їй довіряти будь-кому. Але психіка формується протягом усього життя у стосунках. Наставник, як близький друг, може змінити ставлення дитини до світу, допомогти їй стати більш відкритою та впевненою», – коментар психолога .
  Законом України від 08.09.2016 року №1504-VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва наставництво вже закріплене , як одна з офіційних форм допомоги дітям в закладах інституційного догляду.
22 листопада 2016 року , з Саміту щодо наставництва «Будь зі мною» , який відбувся у м.Києві офіційно почався процес масштабування руху на всю Україну. Допомогти в цьому може буквально коженне тільки в ролі наставника, але й долучившись до роботи з партнерськими організаціями, державними структурами, пошуку наставників, популяризації руху
 Запрошуємо всіх, хто хоче спробувати себе в такій незвичній ролінаставника завітати до Пустомитівського РЦСССДМ за адресою:м. Пустомити, вул. Паркова,2 за більш детальною інформацією.