НЕДІЛЯ М’ЯСОПУСНА
altНаближається Великий піст, в який ми вступаємо з поступовою підготовкою духовною і тілесною, яку дають нам чотири підготовчі неділі, дві з яких вже минули. Першанеділя Митаря і фарисея, де дізнаємося про молитву двох людей, та про те, що молитва митаря допомогла бути оправданим, а фарисеяні (Лк.18.10-14). Вдругу неділю притчею про блудного сина Церква показує нам приклад невичерпного милосердя Божого до всіх грішних, які з щирим покаянням навертаються до Бога. В тому випадку благодать сходить до них назустріч, обіймає їх, прикрашає і допомагає їм в досягненні свого спасіння
Неділя м’ясопусна є третя підготовча неділя, бо на тій Неділі закінчується споживання м’ясам’ясопуст» – тобто відпуст м’яса, позбавлення). Ця неділя має також назву «Неділя про Страшний суд»,про який на Літургії читається Євангеліє (Мф.25.31-46). В суботу м’ясопусну, перед спогадами Страшного суду,на якому стануть всі живі і мертві,Церква виконує спогади «всіх від Адама і дотепер померлих у благочесті і правій вірі» та звершує заупокійні (поминальні) богослужіння за всіх померлих
В цю суботу Церква, по своєму людинолюбству,особливо молиться за померлих, які по тих або інших причинах не отримали церковного відспівування і церковної молитви -  «вказаних псалмів і пісне співів пам’яті не отримали».
Для чого в м’ясопусну неділю Церква згадує про Страшний Суд? Для того, щоб грішники в надії на невимовне милосердя Боже не віддавались безпечності і нерадінню про своє спасіння. Православна Церква в стихирах і тропарях служби цієї неділі говорить про страшні наслідки беззаконного життя, коли людина в гріхах без покаяння предстане перед судомБожим.Також Церква вказує на правдиве розуміння самої надії на милосердя Боже -  Бог милосердний, але Він разом з тим і справедливий Суддя. В молитвах Ісус Христос, що має прийти судити світ, називається правосудним, а Його суд – праведним і непідкупним випробуванням. Всі будуть рівні перед праведним судом Божим. «В чину своїм, монах, ієрарх, старий і юний,раб і владика будуть запитані,  вдова і дівабудуть запитані, і всім горе тоді, не мавши життя неповинного»- говориться в каноні.
Основною метою підготовчих неділь є підготуватися до Великого посту,як хворий готується перед тривалим лікуванням, так іпо Божій волі ми прагнемо отримати прощення та бути всім нам здоровимиі духовно, і тілесно. Благослови нас, Боже!
підготував протоієрей Андрій Лотоцький,
настоятель храму Святого Духа с.Оброшино УПЦ КП