Незабутні враження від Тернополя
altКоли в повітрі ще витає Різдвяний настрій, коли ще чути мелодійний дзвін колядок, учителі Сороки-Львівської ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району 11 лютого відвідали величезну шопку, аналогів якої нема в жодному українському місті, – в Тернополі  у храмі Святого апостола Петра. Її розмір – 20 на 40 метрів. У церкві її встановлюють понад 20 років поспіль. Композиція біблійних фігур показує сценки з життя Ісуса Христа. Тут ціле селище на пагорбах із хатами, храмом, людьми та різними птахами і звірятами.
У центрі шопки, за традицією, – Пресвята родина і маленький Ісус. Цей вертеп цікавий ще й тим, що є в ньому рухомі фігури. Наприклад, віл і віслюк кивають головами, ангели прорубують у лісі дорогу, крутиться карусель, їздить потяг та рухається канатна дорога, запалюються і гаснуть зірки. Є штучна водойма з водяним млином, де плавають живі рибки. Також у шопці є опудала борсуків, оленів, білок і їжаків. Оскільки у церкві служать представники чину францисканців, у композиції представлений і небіблійний персонажсвятий Франциск, який б’є у дзвін, закликаючи до поклоніння маленькому Богові
Цікаво було дізнатися зі слів отця Арсенія, що дерев’яний каркас робив столяр, а рухомі фігурки майстрував отець Косма. Ні архітекторів, ні художників до створення вертепа не залучали.
Екскурсія додала незабутніх вражень, позитивних емоцій, усмішок та гарного настрою.