СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
altНа сороковий день після народження своїх первістків (перших синів) єврейські батьки приносили їх в Єрусалимський храм для посвячення Богу. Для виконання цього закону Мойсея, Матір Божа з Йосифом принесли Немовля Ісуса у храм, а для пожертви принесли двох голубів. Цей закон було встановлено в пам’ять виходу євреїв з Єгипту з рабства. В Єрусалимі в той час жив старець Симеон, якому Богом було зволено, що не помре, поки не побачить Ісуса Христа.
Симеону було близько триста років, але натхнений Духом Святим, він знову прийшов у храм і зустрів Матір з Йосифом, що принесли Немовля Ісуса, взяв Його на руки і прославив Бога такими словами: «Нині відпускаєш раба Твого Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння моє, що Ти приготував перед лицем усіх людей, світло на одкровення народам і славу людей Твоїх Ізраїля», - молитва, яка Святою Церквою використовується в усіх вечірніх Богослужіннях. Праведний Симеон називається Богоприїмцем, бо він прийняв на свої руки Бога. Також в храмі була благочестива вдова Аннапророчиця вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч. Підійшовши, славила Господа і говорила про Нього усім, хто очікував пришестя на землю Спасителя. Виконавши все згідно закону, Богородиця, Немовля і Йосиф повернулись додому
В 543 році при імператорі Юстиніані, по об’явленню одному угоднику Божому, укладено святкувати свято з особливою урочистістю з хресним ходом і зі свічками в пам’ять про визволення жителів Константинополя і його околиць від морової язви і землетрусу в Антіохії.
В нашій Церкві свято святкується 15 лютого. Стрітенняозначає зустріч Симеона з Христом, Старого Завіту з Новим Завітом.  В Православній Церкві збереглася давня традиціяпісля Божественної Літургії звершувати чин малого освячення води і тією водою освячувати стрітенські свічки, які як і освячена вода напоєні благодаттю Божою і є  захистом у найважчих випробуваннях чи стихіях.