Таємниці бабусиної скрині
altУ дошкільному навчальному закладі №3 м.Пустомити відбулося незвичайне дійство. Вихователі середньої групи Мандзій І.О. та Осипенко Л.М. створили на занятті неповторну атмосферу давньої української хати з усіма її атрибутами (піччю, лавами, столом, барвистим вишиттям та, звичайно, із багатою старовинною скринею).
Саме навколо скрині і розгортаються всі події, адже вона приховує у собі справжні бабусині таємниці. Діти з цікавістю розглядали давній український посуд (глиняні тарілки, глечик, макітру, горщик, у якому в печі зварили справжній український борщ).
Використовуючи мовленнєві ігри, вихованці порівнювали тарілки, закріплюючи тим самим поняття «антоніми» (тарілка глибока – плитка, велика – мала, світла – темна). А якими означеннями вони описали глечик!
Він і красивий, і гарний, і барвистий, і розписаний, і прикрашений, розмальований, блискучий, давній, чудовий.  Дошкільнята  вміло утворювали прикметники від іменників (ложка з дерева – дерев’яна, з металу – металева, із срібла – срібна,  із золота – золота, із заліза – залізна, з пластмаси – пластмасова, з пластику – пластикова).     
Щоб урізноманітнити види діяльності на занятті вихователі провели з дітьми рухливу музичну гру «Живий борщик», складали пазли із зображенням посуду – «склеювали» розбитий посуд. 
Та справжньою несподіванкою було знайомство з девев’яними ложками. З’ясувалося, що ними можна не тільки їсти – на них можна грати. Наші вихованці чудово впоралися із цим завданням, відчувши себе справжніми музикантами. А допомогла їм у цьому музкерівник Олинець О.І..
Не обійшлося на занятті і без магії. Промовивши «чарівні слова», діти перетворили звичайні дерев’яні ложки на справжніх лялькових героїв ложкового театру. Тут і мишка, і зайчик, і лисичка, і вовк, і ведмідь. Малята відразу здогадалися, що завітали вони із казки «Рукавичка». Для всіх присутніх гостей діти показали лялькову виставу за мотивами народної казки, але на новий лад. До «рукавички», окрім традиційних героїв, завітали ще білочка і їжачок. Несподіваною була і розв’язка – усі звірята повернули рукавичку дівчинці, яка загубила її у лісі.
За активність на занятті всі його учасники отримали безліч гарних емоцій, багато нових знань і навичок, а також – смачні солодкі подарунки.
На такій позитивній ноті і закінчився зимовий цикл свят у нашому садочку. А попереду на усіх чекає чарівна весна із безліччю подарунків та несподаванок.