Правила поведінки при виникненні пожежі у лісі
altСонячні дні, звичайно, сприяють відпочинку на природі. Нерідко на відпочинку люди забувають про правила поведінки у лісі, не замислюються над своїми вчинками, тим самим спричиняють пожежі, що створюють небезпеку для навколишнього світу.  З настанням тривалого періоду сухої та спекотної погоди, на жаль, випадки виникнення пожеж частішають. Щорічно у державі реєструється в залежності від гідрометереологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. 
Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватись вимог пожежної безпеки! Пам'ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Ніколи не залишайте розведене вогнище без нагляду, адже непогашене вогнище може стати причиною лісової пожежі.
Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються матеріальні цінності.  
Часто причиною лісової пожежі може бути випалювання сухої рослинності на полях та луках, що призводить до загибелі всього живого (комах, птахів, першого приплоду лісових мешканців), і може спричинити пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.
При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9-ти кілограмів мікрочастинок диму, до складу яких входить низка сполук, що сприяють виникненню онкологічних та алергічних захворювань. З димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотрутніших для людини речовин.
Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагорання лісової підстилки.
Категорично забороняється підпалювати ліс з метою подачі сигналу порятунку. Ні в якому разі не дозволяється використовувати сигнальні ракети та піротехнічні вироби біля лісових масивів. 
Коли виникла пожежа - відлік часу для правильного прийняття рішення вимірюється секундами. 
Якщо ви опинилися у осередку пожежі: 
• не панікуйте та не тікайте від полум'я у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
• з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню, закривши голову і обличчя одягом;
• якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
• після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та аварійно-рятувальні підрозділи про місце, розміри та характер пожежі.
Шановні громадяни, пам'ятайте, що саме людська безвідповідальність часто призводить до знищення сотень гектарів лісу!
Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат - лише обережного, дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. 
Будьте пильними, адже охорона „зеленого друга” від пожеж – моральний обов'язок кожного члена суспільства!
До гасіння пожеж, особливо в лісах та торфовищах, залучаються значні сили пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України в Львівській області, інших причетних служб цивільного захисту, місцеве населення, а також матеріальні ресурси, вартість яких досить висока. 
Інформуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” передбачено адміністративну відповідальність громадян та посадових осіб.
Шановні мешканці Пустомитівщини!
Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків!
Запобігайте виникненню пожеж!
Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі.
 
Головний спеціаліст сектору цивільного захисту райдержадміністрації І.Онишко
Головний фахівець Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області І.Волос