Місячник «МИ – НЕ РАБИ. МИ – ПРОТИ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ!»
altЗ  7 лютого по 7 березня 2017 року в Звенигородській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено місячник «МИ – ПРОТИ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ!»,  в рамках якого практичним психологом школи Вітязь О.З. організовано  ряд заходів з профілактики виникнення комп’ютерної, алкогольної та наркотичної залежності, небезпечних ігор в молодіжному середовищі.  З учнями обговорювались правила безпечної поведінки в Інтернеті, потенційні загрози в он-лайн просторі і способи захисту від них. 
Захопливо і повчально пройшли дискусійні заняття по класах «Мобільний пристрій: слуга чи пан?». Учні мали змогу оцінити власну лінію поведінки щодо використання мобільних пристроїв, задуматися над питанням: «Чи не забагато часу я проводжу в соціальних мережах та віртуальних іграх?». Так, новинки технічного прогресу полегшують побут, відкривають нові можливості, роблять життя цікавішим, але слід пам’ятати, що живе спілкування має бути понад усе.
Людина – соціальна істота, яка потребує любові і щирих емоцій, яскравих вражень і людей, з яким можна розділити радість чи смуток, успіхи чи невдачі. І якщо хтось думає, що віртуальний друг замінить реального, то дуже помиляється.  Йти в ногу з часом безумовно круто, але слід ці кроки в майбутнє робити так, аби не потрапити в пастку маніпуляторів. 
Небезпеки чатують всюди. Треба знати, як вберегтись від спокуси спробувати наркотик, як сказати «НІ!»  таким  шкідливим звичкам як тютюнопаління і вживання алкоголю, як захистити себе від кривдників та зловмисників, як поводитись у випадках виявлення небезпечних предметів, як допомогти другу перемогти залежність і «викарабкатися з ями, в яку випадково потрапив» .
Учні школи переглянули і обговорили цикл повчальних  роликів і мультиплікаційних фільмів на тему здорового способу життя, безпечної поведінки в он-лайн та в реальному житті. 
Активно включилися в профілактичну роботу класні керівники і класоводи, працівник соціальної служби Іванова Я.М., вчитель основ здоров’я Писаренко І.В..  По класах проведено батьківські збори з питань культурної поведінки і безпеки дітей в соціальних мережах, забезпечення систематичного батьківського контролю і сімейної розмови на дозвіллі. 
О.З. Вітязь,
Практичний психолог 
Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ступенів