Створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей
altЗ 1 січня 2015 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.
     У 2017 році фахівцями із соціальної роботи Пустомитівського районного Центру СССДМ було вибірково обстежено 58 сімей, з метою перевірки використання допомоги при народженні дитини. Встановлено, що у всіх обстежених сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.
    При здійсненні контролю за цільовим використанням коштів спеціалісти Центру перевіряють наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.
     Використання коштів державної допомоги на придбання спиртних та тютюнових виробів, дороговартісних товарів, що не стосуються задоволення потреб дитини, тощо вважається нецільовим використанням коштів.
    Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують соціального контролю та вчасно надати їм допомогу у вирішенні складних життєвих обставин.
  В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.
  Виплата допомоги припиняється у разі:
– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
– нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
– коли сім’я тривалий час відсутня за вказаним місцем проживання і немає можливості перевірити цільове використання коштів;