Забруднення питної води
altУ 1кв. 2017 р. на виконання постанови КМ України від 17.05.10. № 16 ”Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії ” Пустомитівським районним відділом ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України» лабораторно обстежено 88 джерел децентралізованого водопостачання на вміст нітратів вода з яких  використовується для дітей віком до 3-х років.  Із вказаного числа обстежених об’єктів децентралізованого водопостачання  перевищення вмісту нітратів виявлені у 25 пробах, що становило  (28,5%) , в  порівнянні з сер.обл. показником за 2016р. (13,5% ). 
Забруднення питної води в першу чергу залежить від самих власників. Серед таких причин  може бути  недотримання нормативної відстані для індивідуальних колодязів –  
( 20м)  до потенційних джерел забруднення (це вбиральні, вигрібні ями, споруди та мережі каналізації,  місця утримання худоби, тощо). 
Сьогодні, практично, не існує ефективних методів швидкого видалення нітратів із води в умовах децентралізованого водопостачання. Тому, для запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей рекомендовано не вживати забруднену наднормативними концентраціями нітратів питну воду для приготування їжі та питних потреб, вибрати інше гарантоване джерело або вживати бутильовану воду.
Рекомендовано не вживати воду якість якої не підтверджена лабораторно в т.ч. і  яку споживають діти до 3-х років .
Пустомитівський РВ ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України»