Делегація Пустомитівщини взяла участь у відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» і підрозділів Армії Крайової у 1944
alt8 липня українці спільно з Президентом України Петром Порошенком відвідали Холмщину та вшанували пам`ять жертв українського села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року. У межах вшанування відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі. Біля Меморіалу також відбулась панахида за загиблими.
   Понад дві тисячі учасників спільно помолилися за загиблими українцями в Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі.
   Опісля, українці  з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та Об’єднання українців у Польщі поклали квіти та лампадки до  Меморіалу.
   Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.
  Участь у заході також взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь, його перший заступник Павло Городечний, заступник голови районної ради Іван Мудрий.
Довідково:
10 березня 1944 року українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт, Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% яких – люди похилого віку, жінки та діти.