Заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів
altВчора 17 вересня  начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ігор Либик та завідувач сектору виробництва сільськогосподарської продукції та розвитку сільських територій відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації  Іван Голець відповідно до Розділу V «Положення про надання фінансової підтримки у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводитимуться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів» Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки затвердженого розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23 січня 2018 року № 46/0/5-18 «Про затвердження напрямів та Порядку використання коштів обласного бюджету» провели огляд посівів сидеральних культур у фермерському господарстві «Мандзюк і К»  с.Поршна, «Загірянське» с. Загір’я, та «Малинівка» с.Містки.
 Посіви сидеральних культур а це гречка, гірчиця, ріпак  у даних господарствах знаходяться в доброму стані та з оптимально густотою рослин на кв. метрі відповідної культури.
Нагадуємо, що відповідно до Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового  виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, сільськогосподарським підприємствам надається фінансової підтримки у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводитимуться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів, а це: 
- на площу розкислення ґрунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів у розмірі до 500 грн на один га, але не більше фактичних витрат на один га вартості вапнякових меліорантів;
- на площу збагачення ґрунтів біологічним азотом після використання інокулянтів азотфіксуючих мікроорганізмів у розмірі до 160 грн. на 1 га;
- на площу сидерації ґрунтів після проведення посівів сидеральних культур у розмірі до 350 грн. на 1 га.