УВАГА НІТРАТИ !
altВідповідно до загальнодержавної програми Пустомитівським районним відділом ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України»  на протязі кількох років проводяться дослідження криничної води на вміст нітратів. В минулому році  при моніторингу води  з  380 криниць в різних населених пунктах району було виявлено невідповідність у 96 випадках, що становить більше 25%.
Нітрати належать до  метгемоглобіноутворювачів які  надходячи в шлунково кишковий тракт з водою під дією кишкової флори відновлюються в нітрити. Останні надходять у кров і блокують гемоглобін шляхом утворення метгемоглобіну, який не здатен вступити в зворотну реакцію з киснем і перенести його. Отож, чим більше гемоглобіну перетворилось в метгемоглобін, тим менша киснева ємкість крові. Саме тому при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі може  виникати клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння та може призвести до розвитку  водно-нітратної метгемоглобінемії, особливо у дітей до 3 х років. Якщо вміст нітратів у воді перевищує допустиму норму, не можна її використовувати для пиття та приготування їжі. Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність . 
Для запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей рекомендовано не вживати забруднену наднормативними концентраціями нітратів питну воду для приготування їжі та питних потреб, вибрати інше гарантоване джерело або вживати бутильовану воду. Як використовувати воду з нітратами? - нею можна мити посуд, прати білизну, прибирати в приміщеннях тощо. У разі виникнення сумнівів щодо якості питної води необхідно провести  лабораторні дослідження в акредитованих лабораторіях .
Пийте чисту воду і будьте здорові! 
 
Пустомитівський РВ ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України»