Засідання робочої групи з питань реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».
alt12 березня начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігор Либик прийняв участь у засіданні Робочої групи з питань реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» яке відбулося у приміщенні департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Нагадуємо, що Програма впроваджується у відповідності до підписаного 19 липня 2018 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Львівською обласною державною адміністрацією. 
Участь в засіданні робочої групи взяли консультант Світового Банку з питань земельної реформи та земельних відносин, керівник Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давид Егіашвілі та координатор з питань взаємодії з органами державної влади Програми Світового банку Вікторія Штець.
В ході засідання обговорили результати розробленої за допомоги супутникових даних карти класифікації Львівської області в частині моніторингу землекористування, лісів, водних ресурсів, розробили пропозиції подальшого дистанційного зондування області та створення нової карти класифікації в поточному 2019 році. 
Відтак, 21,8 тис км2 – таку площу земель на території Львівської області було охоплено дистанційним зондуванням, здійсненим компанією ЕОS у рамках Програми. Супутникові знімки дозволяють проаналізувати використання земель області, зокрема – що і де вирощується. Так, можна з високою точністю оцінити площу посівів різних культур, а маючи карти за різні роки можна побачити, де упродовж декількох років вирощується одна й та ж культура, де відбувається розорення. 
Землевпорядні роботи, що передбачені Меморандумом мають стартувати уже найближчим часом. Передбачається, що їх виконавцем буде Центр ДЗК. Для державних і комунальних земель пілотної Давидівської сільської об’єднаної територіальної громади землевпорядкування проведуть за результатами інвентаризації. 
Реалізація Проекту Світового банку дасть можливість впорядкувати і інформацію про земельні ресурси, які є на території ОТГ, а відтак сприятиме ефективному та правовому їх управлінню.
Нагадуємо, що завданням програми є забезпечення технічної, аналітичної, методологічної та консультативної допомоги власникам сільськогосподарських земель, фермерам, територіальним громадам, органам влади у напрямку прозорості земельних ресурсів, сприяння наповненню Земельного кадастру та Реєстру прав, ефективного управління земельними ресурсами.