Проведено скайп нараду
alt14 березня 2019 року начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ігор Либик та головний спеціаліст відділу Ольга Яводчак прийняли участь у  скайп – нараді з департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації з обговорення питань про розробку дорожніх карт розвитку сімейних ферм.
Нагадаємо, що Законами України від 31.03.2016 №1067 «Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» та від 10.07.2018 №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» врегульовано питання створення, реєстрації та діяльності сімейних фермерських господарств.
Тепер фермерським господарствам вже не обов’язково створювати юридичну особу (п.2. ч.5. ст.1. Закону України «Про фермерське господарство»:  «Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи - підприємця і має статус сімейного фермерського господарства, за умови використання праці членів такого господарства, якими є виключно фізична особа - підприємець та члени її сім’ї відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України. Особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи регулюються положеннями статті 8-1 цього Закону».
Ст. 9. цього закону доповнено частиною п’ятою такого змісту: «Фермерським господарствам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України "Про державну підтримку сільського господарства України", в тому числі на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Офіційний підприємницький статус за пільговим оподаткуванням дозволяє сімейним фермерським господарствам виходити на нові організовані ринки та збільшувати свої прибутки. Крім того, сімейні фермерські господарства зможуть долучитися до державних програм підтримки та залучати кошти різноманітних Грантів під проекти та розвивати свій бізнес.