Про засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пустомитівській районній державній адміністрації
altПершим заступником голови Пустомитівської районної державної адмініст-рації П.М. Городечним проведено позачергове засідання Державної надзви-чайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації з приводу вияв-ленняу с. Сокільники захворювання собаки на сказ. 
    Члени комісії заслухали інформацію начальника Пустомитівського район-ного управління Держпродспоживслужби  Романа Садового, який повідомив, що в с. Сокільники Пустомитівського району в одному з домогосподарств виявлено сказ  домашньої собаки. Собака утримувалася у вольєрі,  меж подвір’я не залишала, перші ознаки хворобибули нехарактерні для сказу, однак на через кілька днів пес проявив не спровоковану агресію та наніс своєму власнику важкі укуси і через два дні загинув. Лабораторним дослідженням підтверджено сказ. Спеціалістами районної державної лікарні ветмедицини проведено первинне епізоотологічне  розслідування  випадку сказу з метою встановлення можливих джерелта факторів передачі інфекції.Проведено подвірні обходи з метою виявлення хворих та контактуючих тварин (не виявлено), здійснюється роз’яснювальна робота з населенням щодо заходів профі-лактики сказу. Місце, де  утримувалася хвора тварина, піддано вимушеній дезінфекції. Розпочато виконання комплексу протиепізоотичних заходів щодо ліквідації захворювання на сказ серед тварин  у с. Сокільники.
Комісією  прийняте протокольнерішення оголосити село Сокільникинебла-гополучним щодо сказу, запровадити у ньому карантинні обмеження та за-твердити План заходів щодо ліквідації захворювання на сказ.
До зняття карантинних обмежень у неблагополучному щодо сказу селі заборонено переміщення собак та котів, зобов’язано мешканців  утримувати собак на прив'язі або у вольєрах, ветеринарною службою проводиться вакцинація собак та котів, працівниками управління Держпродспоживслужби та районного відділу обласного лабораторного центру МОЗ України активізовано роз’яснювальну роботу  серед населення про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики й боротьби з ним, зокрема щодоправил поводження з невідомими тваринами та порядку дій  при нанесенні  укусу твариною.
Карантинні обмеження щодо сказу тварин у с. Сокільники  будуть скасовані рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії через два місяці з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ, при умові виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом і чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.
Як діяти при нанесенні  укусу твариною.
Сказ - особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, що вражає центральну нерво-ву систему і виділяється з хворого організму тільки зі слиною. У 99% випадках вірус сказу передається людям внаслідок укусу собаки, тому в разі такої надзвичайної ситуації постраждалим слід пам'ятати правила, які допоможуть уникнути зараження смертельною хворобою.
Виконувати ці рекомендації слід одразу після того, як вас укусила тварина, оскільки лише своєчасне лікування та профілактика дадуть гарантію повної безпеки. 
1. Негайно і ретельно промийте ушкоджене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
2. Дезінфікуйте рану. Використовуйте антисептичний засіб на основі спирту або йоду (перекис водню в цьому випадку не допоможе).
3. Зверніться до найближчої медичної установи. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов'язково повинні зробити щеплення. 
4. Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила. Там фахівці проведуть її обстеження. Тварину слід поміс-тити на карантинування на десять днів для спостереження. Профілактичне лікування потерпілого можна перервати, якщо факт зараження тварини на сказ не підтвердиться. У тому випадку, якщо тварину не можуть знайти та обстежити, необхідно провести повний профілактичний курс щеплень.
5. Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин. Це правило обов'язкове для застосування як для собак, так і для кішок.
6. Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов'язана із ризиком зараження. Зокрема, це необхідно людям, чия професія пов'язана з можливим контактом із тваринами.