Пустомитівський районний центр зайнятості
Пустомитівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості інформує:
Живіть і працюйте в Україні, будьте причетними до її розвитку!
Доки живете на рідній землі, ви вільні у своєму виборі! Ваша цілеспрямованість, активність, знання та праця не залишаться неоціненими і неодмінно допоможуть знайти гідне місце у суспільстві. Якщо усе ж ви наважилися на закордонні заробітки, виїжджайте на законних підставах, щоби вберегти себе від тенет сучасних рабовласників і не стати жертвою торгівлі людьми. 
Для офіційного працевлаштування у чужій країні необхідно подбати про робочу візу. Агенція, яка надає посередницькі послуги з питань працевлаштування за кордоном, повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта господарської діяльності, ліцензію, видану Міністерством соціальної політики України, та договори з підприємствами чи урядовими установами іноземної країни, де ви намірені працювати.
На сайті Міністерства соціальної політики України розміщений і щомісячно оновлюється перелік ліцензованих компаній:http://bit.ly/2KPGc2J 
Перевірте, чи серед оприлюднених організацій є агенція, з якою ви співпрацюєте.
Послуги фірми-посередника повинні бути безкоштовними, окрім оплати за проїзд та оформлення документів (візовий збір). Однак не за пошук роботи! Вимагання передоплати за консультацію або пересилання документів – перші ознаки нечесного агентства.
Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього працедавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного та соціального страхування. Переконайтеся, що договір про працевлаштування вам абсолютно зрозумілий, коректно перекладений та нотаріально завірений.
За жодних обставин не віддавайте оригінал паспорта потенційним працедавцям чи третім особам! Прохання віддати документи для збереження – це ще один індикатор, який повинен насторожити вас щодо правомірності дій керівництва фірми.
Якщо вам трапилися недобросовісні посередники з працевлаштування чи шахраї, що працюють нелегально, повідомте про це Львівський обласний центр зайнятості, Головне управління Держпраціу Львівській області, Львівську обласну держадміністрацію або правоохоронні органи.
Приймайте рішення виважено, реально оцініть усі переваги та недоліки закордонних вояжів. Можливо, не варто ризикувати, нехтувати родинними цінностями, залишати напризволяще стареньких батьків, позбавляти батьківської любові діточок у гонитві за зеленою купюрою. Не покидайте рідного дому! Працюйте в Україні!
 
м.Пустомити, вул..Глинська,14 ((032) 227-87-99) e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
 
Шановні кримчани, мешканці східних областей України!
Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню
 
У центрах зайнятості Вам допоможуть:
знайти роботу – тимчасову або постійну;
взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.
 
В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.
Усі вакансії – у вільному доступі.
 
Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.
Усі послуги – безкоштовні.
 
Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:
інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.
 
Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:
паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).
 
Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю крім вищезазначених документів слід подати:
трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
диплом або інші документи про освіту;
військовий квиток (у разі необхідності).
 
Якщо Ви вже за реєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.
 
Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.
Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.
 
У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.
 
Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:
необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.
 
Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:
паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
трудова книжка;
диплом або інші документи про освіту.
 
Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.
 
За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.
 
За потреби скористайтеся послугами:
безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);
безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).
Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.