altНерест – особливий період у житті мешканців водойм, який обумовлений наявністю сприятливих умов у місці проживання. На нерест риби впливають багато умов, серед яких найголовніша – температура води у водоймі.
У більшості наших прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа: в березні нереститься щука, з квітня до кінця травня – окунь, судак, лящ, короп, карась. Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні місця – нерестовища. 
Порушення традиційних місць нересту в результаті забруднень господарсько-побутовими стоками, будівництва гідротехнічних споруд призводить до скорочення чисельності багатьох, в тому числі цінних видів риб. Так з  метою посилення охорони, відтворення та збільшення рибних запасів, попередження і недопущення порушень Правил рибальства та залучення до цієї роботи громадськості в період з 1 квітня до 30 червня 2018 року на водоймах Львівської області заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни:

– в басейні р. Дністер з 1 квітня по 10 червня;
– в басейнах рік Західний Буг, Сян та Стир з 1 квітня по 20 травня;
– у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня по 10 червня; 
– в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 30 червня;
 Як виняток, дозволено любительське рибальство однією поплавковою вудкою з одним гачком і спінінгом і тільки з берега на спеціально визначених ділянках.
У Пустомитівському районі такими місцями є ділянки на Щирецькому водосховищі («Глинна Наварія»): 
– від автомобільного моста біля бази УТМР по лівому березі до спортивної бази СДЮШОР спортивно-дитячої школи олімпійського резерву «Веслярик».
– від автомобільного моста біля бази УТМР по правому березі до заливу в с. Малечковичі.
Гамаліївське водосховище («Гамаліївка»): 
– по береговій лінії від с.Гамаліївка в межах від гідротехнічних споруд ТЕЦ-2 до закінчення бетонного покриття.
Шановні рибалки і громадяни–любителі відпочинку на водоймах, просимо Вас в даний період року шанобливо та бережно ставитися до водних біоресурсів, які готуються до нересту. Також, в разі виявлення фактів порушення «Правил любительського та спортивного рибальства» просимо Вас бути свідомими та повідомляти про це органи рибоохорони.
 
 
Начальник відділу 
агропромислового розвитку (підпис)                                            І.М.ЛИБИК