Упродовж  жовтня  районна державна адміністрація, у т.ч. всі її структурні підрозділи, працювала у  робочому режимі, виконуючи покладені на неї державою функції. Питання життєдіяльності розглядалися на сесії районної ради (14 жовтня), нарадах і засіданнях,  робочих зустрічах.

  У поточному місяці голова  райдержадміністрації ( звільнений із займаної посади 25 жовтня) Роман  Филипів побував з робочими візитами у  Жирівській і Семенівській сільських радах, де зустрівся з сільськими  головами,  депутатами та місцевим активом (керівниками Народних домів, загальноосвітніх шкіл, дошкільних і медичних закладів, тощо), провів особистий прийом. У ході зустрічей порушувалися та обговорювалися питання життєдіяльності зазначених адміністративних територій, проблемні питання та шляхи їх вирішення, плани на поточний і найближчі роки. 
З метою проведення виїзного прийому громадян та ознайомлення із станом певних речей на місцях,  перший заступник голови райдержадміністрації Павло Городечний відвідав Вовківську сільську раду. 
      2 жовтня відбулося нагородження кращих педагогічних працівників району до Дня працівника освіти.Освітян нагородили почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, районної ради та райдержадміністрації. 
     3 жовтня в сесійній залі Пустомитівської районної ради відбулося вручення державної відзнаки України «Мати – героїня», посвідчення до неї та квітів 18 матерям району, котрі народили та виховали до восьмирічного віку 5 і більше дітей. 
       5 жовтня громадськість Пустомит відзначали День міста. У зв’язку із  ситуацією на сході України, святкування цього року пройшли доволі скромно. На площі навпроти районного Народного дому відбувся Молебень за Україну і місто, який відслужили  настоятелі храмів різних конфесій міста. Далі, присутні мали змогу взяти участь у акції  милосердя “З любов’ю в серці”,  організованою  учнями Пустомитівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. з метою збору коштів на дорого-вартісне лікування однієї з учень їхньої школи. 
  8 жовтня голова райдержадміністрації Роман Филипів зустрівся із довгостроковими спостерігачами Місії зі спостереження за виборами в Україні ОБСЄ/БДІПЛ Пеком Віхервасом та Ларою Залускі.
 9 жовтня відбувся семінар з актуальних питань охорони праці та промислової безпеки, який проводився в приміщенні районного Народного дому для керівників підприємств, органів місцевого самоврядування, закладів медицини,  шкіл та інших зацікавлених осіб. Захід організовано державним підприємством “Західний експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України” спільно з Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Львівській області за сприяння райдержадміністрації.   
    14 жовтня в районному Народному домі відбувся урочистий вечір, присвячений 72-й річниці створення Української Повстанської Армії. Разом із настоятелем храму Успення Пресвятої Богородиці (УГКЦ) о.Юрієм Чудяком, присутні помолилися за всіх полеглих за волю та цілісність нашої незалежної України.
     14 жовтня відбулася тридцять шоста чергова сесія Пустомитівської районної ради шостого демократичного скликання. З метою увіковічнення пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України, які мешкали у районі, за мужність і героїзм, виявлені ними в боях за незалежність та збереження територіальної цілісності України, у ході сесії вирішено присвоїти посмертно звання “Почесний громадянин Пустомитівського району” Олегу Климу, Віталію Остяку, Назару Пеприку, Андрію Чаркасу.
    Розпорядженням Президента України від  25 жовтня 2014 року № 1177/2014-рп тимчасово виконуючим обов’язки голови Пустомитівської районної державної адміністрації призначено Говенка Володимира Євстафійовича.  
    26 жовтня, в день позачергових виборів до Верховної Ради України, усі виборчі дільниці у Пустомитівському районі відкрилися вчасно. Надзвичайних ситуацій під час голосування не спостерігалося.  
     28 жовтня в сесійній залі районної ради відбулися урочисті збори з нагоди Дня працівників соціальної сфери. Багатьох працівників, за їх сумлінну працю, було нагороджено грамотами районної ради та райдержадміністрації.
      З нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників  28 жовтня в районному Народному домі відбулися збори ветеранського активу та волонтерів населених пунктів району, на яких обговорювалися питання роботи ветеранських організацій та соціально-економічне становище на даному етапі.
З метою навчання населення щодо надання до-медичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та бойових дій, 30 жовтня на території Пустомитівської ЗОШ №1 І-ІІІст. проводилися спеціалізовані медично-волонтерські навчання, у  яких брали участь представники: Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Пустомитівської центральної районної лікарні, міліції, райдержадміністрації, працівники освіти і культури, школярі та персонал школи, мешканці міста та району. Під час навчання було максимально скоординовано та налагоджено роботу усіх служб області і району, які можуть бути залучені у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 
       12 жовтня у с.Оброшино відбулися урочистості з нагоди відзначення 100-річчя церкви Св.Димитрія (УГКЦ). Святкову Літургію очолив  владика Ігор Возняк.
На озері Наварія відбулася першість районної організації фізкультурно-спортивного товариства ”Колос” з веслування на байдарках і каноє –  марафон “Наварія – 2014”. Спортсмени змагалися на дистанціях 2 000, 5 000 і 10 000 м. У змаганнях приймали  участь 110 учасників у різних вікових групах.
Суспільно – політична ситуація в районі відповідає загальній суспільно- політичній ситуації, яка  склалася в країні.