Львівська область найкраще з усіх регіонів використала переваги державної програми підтримки бізнесу «5-7-9%», що дозволило залучити в економіку 1,3 млрд грн. Про це сьогодні, під час звіту за підсумками року розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Ми змогли зберегти робочі місця та втримати ринок праці. Попри всі проблеми економіки, середня заробітна плата зросла до 11 800 грн»,-  зазначив очільник області.

Так, за час дії Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у Львівській області станом на січень 2021 року видали 704 кредити на суму майже 1 мільярд 290 млн грн. За кількістю виданих кредитів Львівщина лідер серед областей України.

Кредити в області видають 8 банків-учасників програми. Це – АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль».

Серед видів діяльності найбільше по сумах виданих кредитів скерували на галузь сільського господарства, оптову та роздрібну торгівлю, переробну промисловість. За цілями кредитування у Львівській області переважає рефінансування, надання кредитів на оборотний капітал в рамках антикризового пакету. Зростає кредитування на інвестиційні потреби.

Лідерство Львівщина отримала із допомоги з часткового безробіття.

Коли програма розпочала свою роботу, Львівський обласний центр зайнятості провів широке інформування через свої філії у районах про таку можливість. Отже, упродовж року Львівщина лідирувала за кількістю роботодавців та підприємців, які отримували таку допомогу.

Загалом компенсаційні кошти для допомоги з часткового безробіття призначили понад 55 тисячам осіб. На виплату допомоги з часткового безробіття в період карантину обласну службу зайнятості профінансували на понад 400 мільйонів гривень для виплат роботодавцям для їхніх найманих працівників та фізичним особам-підприємцям. Це рекордний показник по Україні.