Цьогоріч виповнюється 75-річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 75-та річниця завершення Другої світової війни. А 8 та 9 травня Україна та Львівщина зокрема згадує подвиг українського народу у боротьбі проти нацизму, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, а також вшановує пам`ять мільйонів жертв найбільшого в історії людства військового конфлікту.

З цієї нагоди сьогодні, 8 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький поклав квіти до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328».

Також представники департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації вшанували загиблих, поклавши квіти у Музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» до стели пам’яті людей, розстріляних у 1941 році та до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів.

«Кожен з нас має пам’ятати цей гіркий урок історії. Пам’ятати, що живучи в незалежній державі, ми повинні виховувати молоде покоління в дусі любові та поваги, відчутті вдячності до тих? хто боровся та віддав життя задля майбутнього України. Сьогодні, це важливо як ніколи, адже у ХХІ сторіччі Україна продовжує свою боротьбу за територіальну цілісність та непорушність кордонів»,- наголошують у департаменті.

Зазначимо, що захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків.

Перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей.