Сьогодні 4625 експрес тестів від Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК отримали лікарі Львівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф. Ці тести потім будуть використані для тестування працівників бригад швидкої допомоги в області.

В квітні від цих же благодійників 30 тис експрес-тестів отримали опорні лікарні Львівської області. Фонд Ріната Ахметова об’єднав зусилля бізнесу, зокрема компанії ДТЕК, та виділив 300 млн грн на для допомогу державі у боротьбі із пандемією. Ці кошти скерували на закупівлю тестів, засоби захисту для медиків та апарати ШВЛ.

У межах цієї допомоги вже передано 300 000 експрес-тестів для виявлення короновірусу державним лікарням у регіонах України. Зокрема Львівська область отримала 30 тис кілька тижнів тому.

“Сьогодні майже 5 тис тестів отримали лікарі швидкої допомоги, які перші стикаються з зараженими. Такі тести це найшвидший спосіб виявити зараження та зупинити епідемію. Вони високочутливі для первинної діагностики, що за 15 хвилин отримати результат та ізолювати носіїв вірусу, щоб запобігти подальшому поширенню. Чутливість цих тестів 99%, а точність – 87%. – наголосив під час передачі представник фонду ДТЕК у Штабі протидії коронавірусу у Львівській області Назар Гудзь., – Також ми перебуваємо у постійній координації з обласним штабом боротьби з коронавірусом, аби визначати пріоритетні завдання та скеровувати свої зусилля на першочергові потреби. Це дає можливість швидко та якісно надавати підтримку тим, хто є на передовій боротьби. А для нас вкрай важливо у такій боротьбі підтримувати регіон, де працюють наші підприємства”.

За словами керівника КНП ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Яреми Качмара, десять працівників центру мають підтверджений діагноз Covid-19, четверо з яких на стаціонарному лікуванні.

«Оскільки наші працівники першими стикаються з інфікованими пацієнтами, то найбільше ризикують. Саме тому ми мусимо проводити тестування наших медиків. аби якомога швидше виявляти людей з підозрою. Тести будуть роздані по підрозділам, де і буде відбуватись тестування», – зазначив Ярема Качмар.

Окрім тестів та костюмів індивідуального захисту є також погоджена із фондом позиція щодо забезпечення лікарень Львівської області апаратами штучної вентиляції легень.

«Їх має бути понад два десятки, очікуємо поставок найближчим часом. Така підтримка є для нас вкрай важливою, вона допомагає впоратися з епідемією. Епідемія на жаль не закінчується, вона набирає обертів. Фіксуємо додаткові випадки захворювання. В цьому контексті наголошуємо на необхідності та користі благочинної допомоги. Очікуємо із середини травня до перших чисел червня значний ріст захворювання. Потенційно до початку червня ми вийдемо на пік захворюваності по області», – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

За словами заступника директора департаменту, зараз медики забезпечені засобами захисту в достатній кількості, а тестування перш за все проводять медикам.