За квітень в межах «Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017 – 2020 роки» чотирьом  мешканцям, які встановили сонячні електростанції у приватних домогосподарствах за кредитні кошти компенсовано понад 76 тисяч гривень. Про це інформують в управлінні енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

Загалом з початку року шести мешканцям Львівщини компенсували 122 тисячі 350 гривень.

Станом на сьогодні в приватних домогосподарствах області встановлено 939 СЕС загальною потужністю більше 20 МВт.

Нагадуємо, що у межах Програми здійснюється компенсація 10% тіла кредиту позичальникам, які отримали  кредити на встановлення приватних сонячних та  малих вітрових електростанцій (але не більше 100 тис грн  та відповідно не більше 120 тис грн на одну особу). Кредитно-фінансовими установами, які залучені до реалізації Програми  є  АБ «Укргазбанк», АТ «Державний ощадний банк України», АТ АКБ «Банк Львів» та ряд кредитних спілок.

Також у межах Програми здійснюється компенсація власних коштів шляхом їх перерахування  на поточні рахунки фізичних осіб-учасників програми, а саме:

-10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис.грн. на особу;

– 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

 -10% вартості теплових насосів  грунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше  50,0 тис грн на особу;

 -10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25,0 тис грн на особу;

– 10% геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15,0 тис грн на особу.

У Львівській області вже експлуатується більше тисячі малих вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, систем теплопостачання та гарячого водопостачання приватних домогосподарств з використанням відновлюваних джерел енергії, які встановлені за власні кошти.

Запрошуємо мешканців області, які встановлюють у цьому році обладнання, що виробляє енергію з відновлюваних джерел (сонячні електростанції, геліоколектори для приготування гарячої води, малі вітрові станції, теплові помпи) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, долучатись до зазначеної Програми.

За роз’ясненнями щодо механізму відшкодування можна звертатись в управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації. Контактний телефон: (032) 2999-237, електронна скринька: vdelviv@ukr.net.