Експерти напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації щодо надання послуг соціального характеру у ЦНАП. 

Документ містить відповіді та наступні питання:

– Які адміністративні послуги належать до послуг соціального характеру?

– Чому необхідно інтегрувати у ЦНАП адміністративні послуги соціального характеру?

– Інструменти інтеграції адміністративних послуг соціального характеру у ЦНАП та їх особливості;

– Моделі інтеграції адміністративних послуг соціального характеру (АПСХ) у ЦНАП;

  • які послуги надаються при застосуванні різних моделей 
  • через кого надаються послуги
  • як передаються документи (ЦНАП, ВРМ, старостати)

– Переваги та виклики кожної моделі;

– Окремі індивідуальні рішення щодо інтеграції адміністративних послуг у ЦНАП;

– Окремі організаційні заходи щодо надання адмінпослуг через ЦНАП.

«Адміністративні послуги соціального характеру є одними з найбільш витребуваних серед населення і органи місцевого самоврядування мають про це пам’ятати. Незважаючи на безоплатний характер надання, ці послуги обов’язково мають бути доступними у ЦНАП, адже пов’язані з багатьма життєвими ситуаціями, за якими більшість громадян звертається упродовж життя. Також їх потребують багато вразливих груп населення. При цьому, інструменти і моделі інтеграції цієї групи послуг застосовуються залежно від особливостей відповідного органу місцевого самоврядування та бачення найоптимальнішого способу їх надання через ЦНАП. Пріоритетом, при цьому, є максимальна зручність і доступність для громадян», – зазначили автори рекомендацій.

Рекомендації доступні за посиланням. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року органи соціального захисту населення втратили повноваження приймати документи мешканців громад для надання адміністративних послуг соціального характеру.  Чинним законодавством передбачено впровадження з 01.01.2021 моделі прийому документів для призначення різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг в районах виключно через посадових осіб територіальних громад.