1 березня члени робочої групи взяли участь у zoom конференції спільно з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та представниками аграрних асоціацій та громадських організацій щодо оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Заступник Міністра Тарас Висоцький анонсував, що з 1 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», який передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

«Нам важливо знати, з якими проблемами у сфері оподаткування, ліцензування стикаються аграрії та в експертному колі напрацювати відповідні рішення, які покращать функціонування бізнесу» – зазначив Тарас Висоцький.

За інформацією Міністерства фінансів України розроблено проект наказу про затвердження нових форм податкових декларації з урахуванням 14% ставки податку на додану вартість аграріям. Крім цього, під час наради обговорили помилки під час реєстрації податкових накладних, що призводять до їх блокування, а також питання дотримання сільськогосподарськими товаровиробниками норм законодавства з ліцензування місць зберігання пального.

Також в межах онлайн конференції  ініційовано зміни до законодавства з метою диференційованого підходу зберігання та використання пального та штрафних санкцій за відсутність ліцензій та порушення умов зберігання пального.