У головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відкрили фотовиставку «30 років Революції на граніті». Захід присвячений 30-й річниці від початку студентської акції протесту, яка згодом отримала назву «Революція на граніті». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Фотовиставка організована громадською спілкою «Студентське братство Львівщини», яка об’єднує студентські братства Львівської політехніки та Львівського національного університету імені Івана Франка, за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсу молодіжних проєктів та отримала фінансування з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.

На захід були запрошені працівники і студенти університету та члени Студентського Братства різних поколінь. Відкривали виставку ректор університету, учасники акції Революція на граніті та представник сучасного покоління Студентського Братства.

Організатори виставки поставили собі за мету звернути увагу свідомої молоді на те, що події 30-річної давнини з історії України досі мають значення і нагадати, що саме студентство та молодь мають значний вплив на події сучасної громадсько-політичної арени.

Відвідувачі виставки можуть ознайомитись з фотоматеріалами особистих архівів учасників Революції на граніті, а також з матеріалами архіву КДБ, які цього року були розсекречені. Усі охочі можуть відвідати виставку упродовж тижня.

Нагадаємо, що акція протесту 30-річної давнини була заздалегідь організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в УРСР. Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.