Сьогодні, 28 січня, під головуванням першого заступника Львівської ОДА Василя Лозинського відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації. У межах засідання обговорили заходи щодо недопущення занесення і розповсюдження пташиного грипу на територію Львівської області на період 2020-2025 років.

“Нам важливо здійснити усі необхідні заходи для того, щоб унеможливити розвиток будь-яких епідемій та неприємних ситуації”, – зазначив Василь Лозинський.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин наголосив, що станом на сьогодні в області проводять позапланові перевірки на птахівничих господарствах з метою унеможливлення занесення грипу птиці.

“На сьогодні в області проводять подвірні обходи, а також позапланові перевірки на птахівничих господарствах. Я закликаю власників господарств, не реагувати на ці перевірки негативно, оскільки вони здійснюються з метою вивчення реального стану справ на господарстві, щоб уберегти вас від занесення грипу птиці на територію. Так само важливий контроль за спеціалістами, які працюють на птахогосподарстві, щоб вони використовували змінний одяг під час роботи на господарства. Не допускайте сторонніх осіб на ферму. Окрім того, основне завдання – зменшити контакт свійської птиці з дикою фауною. Потрібно птицю тримати в закритих приміщеннях, а також не зберігайте кормів у відкритий спосіб”, – зазначив Ростислав Волошин.

Відтак, за підсумками засідання перший заступник голови Львівської ОДА доручив представникам райдержадміністрацій та ОТГ посилити інформаційну роботу з населенням щодо недопущення пташиного грипу на підприємствах та приватних господарствах.

Нагадаємо, 18 січня, на промисловому підприємстві “Хутір”, що на Вінниччині, було зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз “грип птиці” типу А, субтипу H 5.