altЩорічно в Україні та світі відзначається радісне та веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році. Він святкується 1 червня і в 2019 році припадає на суботу – вихідний день. А це значить, що в нинішньому році у Вас є відмінна можливість присвятити всі вихідні сім’ї і дітям, приємно провести час, радувати своїх дітлахів подарунками та сюрпризами, адже малеча їх так любить. Однак потрібно пам’ятати, що День захисту дітей – це не просто веселе свято для самих дітей, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленою справою.

Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.
Рішення про запровадження Дня захисту дітей було ухвалене Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.
Організація Об’єднаних Націй підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним із пріоритетних напрямів у своїй діяльності. У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини. 20-го листопада 1989 року ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Цей особливий документ ратифіковано 191 країною світу.
Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. З цього часу є частиною національного законодавства. Конвенція ООН про права дитини є одним із найголовніших в історії прийнятим договором про права дитини.
Дитинство – це чудова пора надій і сповідань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.
 
Служба у справах дітей Пустомитівської районної державної адміністрації