15 серпня відзначається найголовніше державне свято Індії — День незалежності Індії. Ця дата пов’язана з проголошенням незалежного статусу Індії по відношенню до Великобританії. Щороку, починаючи з 1947 року, вся Індія святкує свою незалежність.

У далекому 1947 році після проголошення Акту про Незалежність Індії в Делі був піднятий триколірний прапор цієї держави. Його урочисто підняв прем’єр-міністр Індії Джавахарлал Неру. Свідками цієї історичної події стали тисячі присутніх людей. Цю церемонію потім повторили багато населених пунктів Індії: як великих, так і маленьких. І зараз, в День незалежності Індії, підняття прапора над містами і селами є обов’язковим ритуалом.

Серед офіційних заходів, присвячених цьому святу, варто відзначити святкові прийоми у губернаторів штатів. Для більшості жителів Індії цей день є вихідним. Він об’єднує мільйони людей різної національності, різного соціального статусу і різної релігії, символізуючи єдність країни і подолання суспільством всіх феодальних пережитків, від яких раніше страждали жителі цієї країни.