altЄвропейський день парків був заснований у 1999 році європейською організацією, яка об’єднує природоохоронні території в 36 європейських країнах — Федерацією «Європарк».

 
Дата святкування обрана не випадково: саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки, яких сьогодні нараховують більше трьох сотень. Це були дев’ять Національних парків, заснованих у Швеції. З тих часів ці території стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій.
 
У цей день проводять численні заходи в заповідниках і навколо них — відкривають тематичні виставки, читають лекції, показують фільми, проводять нові екскурсії, організовують дитячі програми і фестивалі.
 
Мета свята — привернути увагу до природної краси Європи та захистити її як сьогодні, так і в майбутньому.
 
Щороку День парків присвячують конкретній темі. Наприклад, у 2009 році була обрана тема біологічного різноманіття, в 2011-му заходи проводили під гаслом «Добровольці, природа потребує вас», оскільки тема волонтерства дає змогу залучити до щорічної серйозної роботи волонтерів в охоронюваних районах Європи. У 2014-му світ відзначав 100-річчя початку Першої світової війни, тоді девізом Дня були обрані слова: «Парки для природи. Парки для благополуччя. Парки для миру». Девіз Дня 2016 року — «Смак природи» — був обраний, щоб підкреслити важливість єдності природи, людей і гастрономії. У 2017-му була обрана тема зміни клімату на планеті, яка, звичайно ж, впливає і на життя природних заповідників і парків, а в 2018-му — взаємозв’язку між природною спадщиною і культурною самобутністю різних народів.
 
У 2019 році основна увага приділена природним скарбам і багатству заповідників та національних парків.