9 вересня 1945 року вченими Гарвардського університету офіційно був зареєстрований перший в історії баг.

Вчені Гарвардського університету, які тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, знайшли метелика, що застряг між контактами електромеханічного реле.

Виконана робота вимагала опису, і слово було знайдено – «debugging» (дослівно: позбавлення від комахи). Так і нині називається процес виявлення і усунення багів – причин неправильної роботи комп’ютера або програми.

Витягнуте комаха була вклеєна в техдовідник з супровідним написом: «First actual case of bug being found» (перший виявлений баг), і в подальшому передано до музею обчислювальної техніки. Цей цікавий факт поклав початок використанню слова «баг» у якості помилки.

Стрімкий розвиток IT-індустрії робить професію тестувальника все популярнішою в Україні. Майбутній тестувальник повинен володіти базовими навичками програмування, адміністрування операційних систем і вміти працювати з базами даних. Процес тестування передбачає використання різних підходів і практик, навіть вимагає застосування дедукції. При цьому важливо вміти правильно комбінувати доступні методи тестування. Однак навчитися саме цієї професії неможливо в університетах України – тільки на спеціалізованих курсах або самостійно.