altПерша полуниця вже з’являється в продажу. Батьки охоче купують цю ягоду не лише для себе, а для дітей. Попри корисні властивості, варто пам’ятати, що полуниця може викликати алергію у дітей.

 
Полуниця містить вітаміни С, А, В, Е, РР і Н. Ягода містить багато мікро- і макроелементів, таких як кальцій, фтор, хлор, цинк, фосфор, бром, натрій, калій, марганець, мідь.
 
Основні причини алергії на полуницю:
 
– алергія на пилок, який можуть скупчуватися в полуниці через її пухку структуру;
 
– індивідуальне несприйняття хімічних речовин, які містяться в ягоді;
 
– надмірне вживання ягоди дитиною;
 
– надмірне вживання ягоди жінкою, яка годує малюка.
 
У легкій формі алергія на полуницю проявляється такими ознаками, як почервоніння та висипи на шкірі, свербіж, поколювання в роті. У дітей може виникнути набряк неба і горла, чхання, нежить, почервоніння і сльозоточивість очей.
 
Важка форма алергії передбачає такі симптоми:
 
діарея;
судоми;
нудота і блювання;
напади астми;
підвищена температура тіла.
Також можуть знизитися тиск, ускладнитися дихання та з’явитися набряк Квінке – масивним набряк слизових оболонок, шкіри і підшкірної жирової клітковини.
 
У дітей немовлят алергія проявляється набряками, свербежем та висипом на шкірі.
 
Лікування алергії на полуницю:
 
При перших ознаках необхідно звернутися до лікаря-алерголога. Ймовірно, лікар призначить додаткові аналізи, щоб встановити що це – алергія на полуницю чи реакція на речовини, якими ягода оброблена.
 
Лікарі призначають антигістамінні препарати нового покоління, також використовують антигістамінні препарати першого і другого поколінь. Для лікування алергії призначають сорбенти, які здатні подолати симптоми нудоти, блювання і діареї.
 
Для зняття алергічного нежитю призначають краплі в ніс. Щоб зменшити сльозоточивість лікар виписує протиалергійні краплі в очі, також використовують судинозвужувальні очні краплі.
 
Батькам необхідно привчати малюка до полуниці поступово. Спершу варто давати по одній ягоді на день, поступово збільшуючи кількість за умови, якщо не виникнуть алергічні симптоми.