Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.
            До цієї значної події у районному Народному домі відбувся святковий концерт, на якому з привітальним словом до жителів району звернулись голова районної державної адміністрації Андрій Марко та голова районної ради Галина Гичка.

            У вітальному слові Андрій Марко зазначив, що цьогоріч ми маємо 101-у річницю Акту Злуки і, власне, соборності нашої держави.

            З 22 січня у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, наша держава відзначає День соборності.

        Проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення.  об’єдналися й утворили Україну.     Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених різними державами та імперіями жити у єдиній країні. Особливого значення ця історична дата набула після проголошення незалежності України в 1991 році. Тож відзначення Дня Соборності символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації, недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів проти людства.       На жаль, впродовж вже не одного десятиліття мусимо, долаючи  важкі випробування,  знову доводити всьому світові, що наша держава єдина  і неподільна.    Впевнений, що не зважаючи на всі труднощі, які випали на долю нашої країни, лише в єдності наших спільних дій та соборності душ  вдасться досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної, істинно незалежної європейської держави, якою пишатимуться нащадки.    

             Бажаю всім нам любові до рідної землі. Миру, добробуту, мудрості у прийнятті  будь-яких рішень. Нехай віра в європейську, демократичну, соборну й економічно багату Україну надихає нас на нові звершення заради процвітання її народу!

            Разом ми не переможні!  Слава Україні!