22 січня 2020 року народ України 21-й раз на офіційному рівні відзначає День Соборності, або День Злуки. У січні 1919 року було урочисто проголошено Акт возз’єднання Західно-Української Народної республіки із центром у місті Станіславі (нині – Івано-Франківськ) із наддніпрянською Українською Народною республікою. Отже, було здійснено мрію всіх українців жити в одній соборній незалежній державі. Дату 22 січня було обрано невипадково. За рік до того – 22 січня 1918 року – Центральною Радою було підписано Четвертий Універсал УНР, який проголошував суверенність України. Тому 1919 року процес становлення Української держави було завершено Актом Соборності-Злуки.

Уперше День Соборності було відзначено у січні 1939 року в місті Хусті, яке було столицею Карпатської України – автономії у складі тодішньої Чехо-Словаччини. А в Києві про Акт Злуки згадали лише 1990 року, коли від Львова до Харкова вибудувався людський ланцюг із синьо-жовтими прапорами і прапорцями. Він символізував соборність і нерозривну єдність українських земель. На державному рівні День Соборності став відзначатися лише з 1999 року, після Указу Президента України Л.Д.Кучми.

Цей важливий день – нагадування нам про єдність наших земель, думок та поглядів. Щиро вітаємо вас із Днем Соборності України!  Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної України!