24 квітня Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі», відповіднодо цієї поствнови на онлайн-порталі державних послуг “Дія” з’явилась нова електронна послуга з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю.

Для отримання послуги необхідно:

– авторизуватись у кабінеті користувача на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;

– заповнити лише одну онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо);

– отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття / або сповіщення про необхідність доопрацювання / або аргументована відмова.

На період карантину статус і призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого ж дня після подання такої заяви.

Після завершення карантину буде змінено час розгляду заяви, а також з’явиться функціонал для прямої комунікації менеджера Служби зайнятості та користувача щодо пошуку роботи.

Нагадуємо що розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, наперіодкарантину підвищено з 650 грндо 1000 грн. 

Додаткову інформацію ви можете знайти на довідково-інформаційнійплатформіправовихконсультаційWikiLegalAid: https://wiki.legalaid.gov.ua/. Правовуконсультаціюможнаотриматизабезкоштовнимномером 0 800 213 103 та Пустомитівське бюро БПД Адреса 81100, м. Пустомити, вул. Грушевського, 35. тел.: 0673929700 або 0933311727; ел.пошта: pustomyty@legalaid.lviv.ua (увага, на період карантину працюємо дистанційно).