Нещодавно у приміщенні Пустомитівської ДПІ проведено «круглий стіл» за участю начальника Пустомитівської ДПІ Романа Саса, громадян та платників податків. Актуальні питання, які розглядались це кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році та порядок реєстрації РРО.

       Роман Сас довів до відома, що останнім днем подання декларації є 30 квітня 2021 року для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію. Фізичні особи-платники податків-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. З метою реалізації права на податкову знижку декларація подається по 31 грудня 2021 року.

       Якщо  останній день строку подання Декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

      За вибором платника податку декларацію можна  подати в  один з таких способів:

за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (зробити це необхідно за п’ять днів до закінчення граничного строку) та в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.

      Зазначив, що на офіційному вебпорталі ДПС  в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» створено електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». Цей сервіс дає змогу заповнити декларацію та  надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для отримання податкової знижки.

      Також, Роман Сас довів до відома суб’єктам господарської діяльності, що в період

з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року, РРО та/або ПРРО не застосовується платниками єдиного податку II-IV груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

        Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування/сервісів переказу коштів. У випадку, коли споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги.

         Запрошено платників на підписку електронних сервісів: Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua  та спілкування з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».