altaltСьогодні, 26 травня, вшановують пам’ять всіх українців, які пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України. Представники влади міста, області та Пустомитівського району зокрема, духовенства, громадськості – у цей день поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері та іншим борцям за волю України. На площі біля пам’ятника Степану Бандері усі у супроводі оркестру виконали Державний Гімн України, відбулося громадське віче.

altaltПісля урочистостей учасники заходу традиційно вирушать до пам’ятника Тарасові Шевченку. За маршрутом ходи відбудуться зупинки для вшанування визначних діячів української історії, зокрема учні ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут покладуть квіти до пам’ятної таблиці Є. Коновальцю (вул. Є. Коновальця), таблиці Р. Шухевичу (вул. Т. Чупринки), до пам’ятника М. Вербицькому (вул. Т. Чупринки), пам’ятника жертвам комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича), таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів (вул. С. Бандери), пам’ятника отцю М. Шашкевичу (вул. Коперника), таблиці патріарху Й. Сліпому (вул. Коперника), таблиці О. Гасину (вул. Коперника), таблиці Р. Дашкевичу (вул. Коперника).

altaltСамі ж учасники ходи зазначають, що хочуть, щоб Свято Героїв, яке проводять у Львові з часу проголошення незалежності України, стало загальнонаціональним, адже найбільше людей беруть участь у даному заході із власного бажання, бо їм це болить, для них це рідне…