Вчора, 2 липня, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ігор Либик, директор ТзОВ «Карпатський Водограй Олег Габуда, голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «ГорбоГори» Антон Мільчевич, заступник голови фермерського господарства «Агротем» Ганна Темчишин прийняли участь у форумі «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції, який відбувся у м.Львів.

  

Привітав учасників форуму т.в. о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
На території області за останні роки приблизно 300 млн євро вкладені в альтернативну енергетику і ми сприяємо всім компаніям, які хочуть вести легально свій бізнес на території області. Дуже приємно, що сьогодні ми говоримо про сучасні речі пов’язані з використанням біомаси в тваринницьких господарствах, тут є низка компаній, які можуть зацікавитися даним напрямком. Це важливо з точки зору екології, а також з точки зору заміщення традиційних джерел енергетики – газу і традиційної електроенергії»,- зазначив Ростислав Замлинський.
Про макроекономічну ситуацію на ринку відновлювальної енергетики, перспективи розвитку біоенергетики та власні здобутки у даному напрямку розповів директор компанії-організатора форуму «ECODEVELOP» Сергій Шпак. Як він зазначив, компанія вже побудувала та ввела в експлуатацію біогазову станцію, яка працює на відходах фермерського господарства та кукурудзяному силосі. Проект, який втілили наразі у Київській області,реалізує електроенергію на оптовому ринку електроенергії (OPE)за «зеленим» тарифом, тепло використовується для потреб фермерського господарства та самої біогазової станції.
Також в межах форуму розглянули питання технології переробки агросировини та відходів, можливості реалізації та експорту кінцевих продуктів, особливості підключення біогазових станцій до електромереж, а також питання фінансування біогазових станцій та джерела і структуру фінансування проектів відновлювальної енергетики.