Утоплення – це перекриття дихальних шляхів водою, мулом або брудом. Смерть в разі утоплення може наступити протягом 1-3 хвилин внаслідок припинення надходження в легені кисню, яку називають асфіксією (задухою), або ж миттєво.

Неефективно перевертати людину або класти через коліно. Тому що переважна кількість утоплень це, так звані, “сухі утоплення”. Стан, при якому людина потонула, але в легенях немає води.

Такий стан виникає внаслідок попадання на голосові зв’язки, або на вагус холодної або брудної води, після чого відразу ж змикаються голосові зв’язки. Води в легенях немає, але людина дихати не може, тому що дихальні шляхи перекриті.

Коли перевернути людину вниз головою, вода ж буде витікати. Але з шлунка.

Як рятувати людину, яка тоне:

1. Якщо ви побачили, що людина йде під воду – не поспішайте відразу до неї. Тому що потонете удвох, навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся, поки людина знепритомніє, а вже тоді поспішайте на допомогу. Або киньте до людини те, що плаває – коло, пляшка і тд.

2. Пам’ятайте про травму шийного відділу хребта!

3. Дістали людину з води, фіксуєте голову, перевіряєте свідомість дихання, і при їх відсутності – серцево-легенева реанімація.

Періодично, коли в ротовій порожнині накопичилася піна, перевертайте пацієнта на бік і очищайте ротову порожнину, продовжуйте реанімацію. Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні!