Про новації в застосуванні  касових апаратів  повідомив начальник Городоцької ДПІ Головного управління  ДПС у Львівській області Роман Миськів під час проведення семінару з платниками податків.  

Посадовець проінформував про прийняття та підписання  Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» № 1017-ІХ від 07.12.2020.

Зазначив, що Закон передбачає:

–  відтермінування до 1 січня 2022 року обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій та  програмних РРО для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ – IV груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220  розмірів мінімальної заробітної плати, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування (складної побутової техніки, реалізації медичних препаратів, виробів та медичних послуг, а також ювелірних виробів). При умові затвердження з 1 січня 2021 року МЗП 6000 грн. граничний обсяг для незастосування РРО становитиме 1,32 млн грн.;

–  скасування штрафних санкцій за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

– скасування механізму компенсації (кешбек) покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

Також Законом визначені граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування  СГД спрощеної системи оподаткування, виходячи зі встановлених законом  розмірів мінімальної заробітної плати: для І групи обсяг доходу не повинен перевищувати 167  розмірів  МЗП , ІІ групи –  834 МЗП та для ІІІ групи – 1167 МЗП.

Крім цього Роман Миськів нагадав, що суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид  касового апарату  (програмний та/або апаратний). Однак перевагами програмного РРО є : економія на купівлі й обслуговуванні; легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту; можливість передати чек покупцю в електронній формі; не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.

Для початку роботи з програмним РРО необхідно отримати кваліфікований електронний підпис  та  встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності ( комп’ютер, смартфон або планшет). Наступний крок – реєстрація каси та касирів, введення  товарів в ПРРО (всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС).

Детально ознайомитись з процедурою реєстрації програмних касових апаратів  можна у  відеоуроці  від ДПС,  а   вся довідкова  інформація  щодо запровадження  ПРРО   розміщена на офіційному вебпорталі ДПС у  банері «Програмні РРО».

На завершення виступу запропонував платникам підписатись на Telegrom-канал ДПС України https//t.me/tax_gov_ua  та спілкуватись з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».