Городоцьке управління Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що застосування програмних РРО передбачає створення чеку в електронній або паперовій формі. Законом України від 19 вересня 2019 року №128  «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено в обов’язковому порядку видачу розрахункового документу продавцем товарів/послуг особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет.

Розрахунковий документ або чек може надаватися в електронному вигляді QR-кодом, шляхом його відтворення на дисплеї реєстратора розрахункових операцій або на дисплеї гаджету, на який скачано та встановлено програмний РРО або шляхом надсилання розрахункового документу на наданий покупцем абонентський номер або адресу електронної пошти. Шляхом розшифрування QR-коду можна переглянути всі данні про здійснений продаж або отриману послугу.

Обов’язкові реквізити касового чека визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13. Для касового чеку, який створюється програмним РРО, обов’язковими є реквізити:

¾  назва товару (послуги);

¾  кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);

¾  вартість одиниці виміру товару (послуги);

¾  для суб’єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, – окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»;

¾  позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати.

¾  відмітка про рижим роботи (онлайн/оффлайн)

¾  контрольне число сформоване в режимі оффлайн

¾  заводский номер РРО

¾  фискальний номер програмного РРО.

Зауважимо, що впровадження застосування програмних РРО перенесено з 19 квітня 2020 року на 1 серпня 2020 року.