З метою обстеження водних об’єктів, які розташовані на території Пустомитівського  району, на предмет виявлення огорож або інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг, головою райдержадміністрації підписано розпорядження від 20 січня 2020 року №55 «Про постійно діючу  робочу комісію з обстеження водних об’єктів на предмет виявлення огорож або інших конструкцій  на земельних ділянках прибережних захисних смуг” .

            В рамках роботи комісії проводиться обстеження водних об’єктів на території району, на предмет виявлення огорож або інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг.

            Відповідно до Закону України від 29.10.2019 № 233-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування” забороняється обмежувати права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам.

Законом забороняється у прибережних захисних смугах влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім передбачених законом випадків.

Такі огорожі або інші конструкції їхні власники демонтують протягом 10 днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

Якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій чи особу, за рішенням якої вони були встановлені, оплата робіт, пов’язаних із демонтажем, покладається на особу, у користуванні якої перебуває земельна ділянка, на якій встановлена огорожа або інші конструкції.