Нові правила надання житлових субсидій на наступний опалювальний період обговорювались сьогодні, 5 серпня, на нараді під керівництвом першого заступника голови Пустомитівської райдержадміністрації Павла Городечного.

  

У даному засіданні взяв участь начальник управління соціального захисту населення Микола Степований. За його словами, деяким категоріям громадян все ж таки необхідно подавати заяви і декларації на отримання субсидій. Ця норма стосується орендарів житла, внутрішньо переміщених осіб, домогосподарств, яким субсидію призначено не на всіх зареєстрованих осіб, а також домогосподарств, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких були відсутні доходи, або вони були менші за мінімальний розмір заробітної плати.

Нагадаємо:
Новий кабінет міністрів змінить критерії визначення людей, які мають право на субсидію. Відповідні зміни анонсував представник президента в уряді волинянин Андрій Герус. За його словами, після реформи системи субсидіювання у 2018 році кількість отримувачів державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг скоротилась майже вдвічі – з 7 до 3,6 мільйонів.
На думку Андрія Геруса, частина людей втратила субсидії несправедливо. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, котрі проживають у сільській місцевості або районних центрах і мають прописаних онуків чи дітей, які фактично проживають у містах. Уряд Володимира Гройсмана у зв’язку з цим минулого року спростив процедуру оформлення субсидій для людей, які винаймають житло. Це був своєрідний запобіжник від ситуацій, коли люди свідомо зловживали правом на субсидію.
Проте, нова команда, очевидно, все ж вважає, що такий захід був надмірним. За попередніми підрахунками, якщо новий уряд реалізує задум озвучений Герусом, коло отримувачів субсидій збільшиться приблизно на мільйон сімей.