Городоцьке управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що 19 квітня 2020 року набирає чинності Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 128).

Закон № 128 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до Закону № 128 програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – програмний РРО) – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Слід зазначити, що мова йде про повнофункціональне рішення від Державної податкової служби України (далі – ДПС), яке будь-який продавець зможе завантажити з сайту податкового органу, встановити на свій власний «гаджет», перетворивши його таким чином у касовий апарат. Використання цього загальнодоступного рішення буде безкоштовним для платника, без плати за обслуговування з 1 січня 2020 року в тестовому режимі, а з 1 квітня 2020 року повнофункціонально.

Програмне рішення передбачає виключно онлайн реєстрацію через Електронний кабінет, а також онлайн передачу (отримання) даних до фіскального серверу контролюючого органу.

За запитом користувача передбачається автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО.

Програмний РРО дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), надіслати дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.

ДПС надаватиме інформаційну підтримку щодо реєстрації та застосування програмних РРО

У той же час суб’єкти господарювання можуть скористатися програмними рішеннями й інших розробників, або розробити власне програмне забезпечення.