Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, у разі виникнення податкового боргу менш, ніж 1020 гривень, платник повинен самостійно погасити заборгованість без отримання податкової вимоги. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 гривень), контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Після чого у платника є 30 календарних днів на погашення сум недоїмки.

       Звертаємо увагу, що у випадку виникнення заборгованості, незалежно від суми боргу, застосовуютьсґ штрафні санкції. Якщо платник податків не сплатив суму зобов’язання до 30 календарних днів включно, з моменту наступного за останнім днем строку сплати, то застосовується штраф у розмірі 10% погашеної суми боргу. Якщо сплата заборгованості відбулася після 30 календарних днів, тоді доведеться сплатити додатково 20% боргу. Якщо ж фізичні особи-підприємці I-II груп допустили заборгованість зі сплати єдиного податку, у такому разі доведеться сплатити 50% ставки єдиного податку незалежно від днів затримки. Окрім того, доведеться сплатити пеню за кожен день протермінування сплати.

        Нагадуємо, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачено, що у разі наявності податкового боргу більш, ніж 1020 грн, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів фізичнім особам – підприємцям здійснюється анулювання реєстрації платника єдиного податку.

 

 Городоцький сектор  організації роботи

 організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області