У Городоцькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся «круглий стіл» на тему: «Актуальні питання адміністрування податків та зборів. Легалізація заробітної плати та трудових відносин. Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій. Електронні сервіси ДПС».

         Заступник начальника – начальник відділу з надання адміністративних послуг платникам податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Городоцької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Орест Мельник, начальник Городоцького відділу електронних сервісів управління електронних сервісів ГУ ДПС у Львівській області Роман Кісіль, старший державний інспектор відділу електронних сервісів Городоцької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Світлана Семан  проінформували слухачів про новації, які запроваджуються з введенням в дію Законів України від 16 січні 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», від 13 травня 2020 року №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників», від 14 липня 2020 року №786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців».

         Також податківці розповіли присутнім про новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та закликали пройти тестування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), використовуючи тестових платників та їх ключі, перелік яких наданий у відповідному розділі банеру «Програмні РРО» на вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/perelik/.

Фахівці податкової інспекції нагадали, що Законом України від 14.07.2020 №786-ІХ внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо функціонування електронного кабінету.

Зокрема, внесені зміни до пункт 42.1 статті 42 Кодексу, а саме: щодо відображення в електронному кабінеті податкових повідомлень – рішень, податкових вимог або інших документів з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресованих контролюючим органом платнику податків. Пунктом 42.4 статті 42 Кодексу встановлено, що платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

        Також платників проінформували про зміни до порядку надання повідомлень про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП, які внесені наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020 №323 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

       Наголосили, що на сьогоднішній день актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

       Кожен найманий працівник має право вимагати від роботодавця виплати гідної та легальної заробітної плати. Кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення пенсії у майбутньому. Тому Неоформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.

«Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків. То ж давайте спільно дбати про майбутнє не тільки своє, а й людей, які нас оточують і з нами працюють»,- зазначили фахівці Городоцької ДПІ ГУ ДПС у Львівській  області.

 

                                                                                      Городоцький сектор  організації роботи

                                                                                      організаційно-розпорядчого управління

                                                                                      ГУ ДПС у Львівській області