Останніми роками на території Пустомитівщини в осіннє-зимовий період складаються такі погодно кліматичні умови, які певним чином впливають на фітопатологічну ситуацію в посівах озимини. Не став винятком і цей рік.

По-перше, декілька років поспіль спостерігаються досить екстремальні умови осінньої посівної кампанії: висів у сухий ґрунт, нестача вологи на момент сходів озимих культур. По-друге, останні чотири роки під час глибоких відлиг взимку, завдяки підвищеному температурному режиму у денні години відбувається поновлення вегетації. Як наслідок це спричиняє як позитивні, так і негативні зрушення. Озимі зернові утворюють додаткові стебла, що при раціональному підході сприяє збільшенню врожаю, але ослаблення рослин на первинному етапі й екстремальні умови навесні (різкі коливання температури, весняні заморозки) призводять до ослаблення посівів і, як наслідок, погіршення їх фітопатологічного стану.
Значних недоборів і втрат урожаю озимої пшениці та озимого ячменю завдають грибкові хвороби, серед яких найбільш поширені кореневі гнилі, борошниста роса, септоріоз та інші захворювання.
Розуміючи особливості розвитку хвороб озимих і вміючи правильно їх діагностувати, сьогодні, 06 листопада 2019 року, під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Володимира Войтовича було проведено нараду з начальником відділу управління персоналом Катериною Мотою та начальником відділу агропромислового розвитку Ігорем Либиком, щодо розробки ефективного захисту і збереження потенційної врожайності. Було розглянуто докладніше особливості прояву та впливу небезпечних захворювань озимих культур і рекомендації по їх контролю.